Пошук

Контакт

Пасажирські перевезення

Тернопіль

Олег 0974065331
Назар 0506583176

nazariy9895@gmail.com

Природа Тернопільщини

Під часмандрівки відвідаєте унікальну печеру-музей Вертеба, в якій 6 тис. років тому проживали трипільські племена, найвищий на території України рівнинний водоспад на р. Джурин, один із найзагадковіших та найромантичніших замків Тернопільщини - Червоногородський замок, а також літописне місто Теребовля.

Подільський край відомий своїми підземними скарбницями — печерами. Через геологічну побудову, а саме наявність потужного підземного гіпсового пласту, на півдні Тернопільської, Хмельницької і на півночі Чернівецької областей сформувався цілий печерний масив. Особливу увагу привертає печера Вертеба, яка відіграла надзвичайно важливу роль у відновленні древньої історії світу. Її ще називають «Наддністрянською Помпеєю». Насамперед, це археологічна пам'ятка, яка серед усіх пам'яток трипільської культури посідає особливе місце. Відвідувачі мають змогу здійснити мандрівку підземним світом печери, познайомитися з матеріалами оригінальних археологічних розкопок та оглянути діораму з трипільським посудом та п’ятьма скульптурами, що відображають сцени життя трипільців в печері. Екскурсійний маршрут прокладений залами та коридорами печери на протязі 1000 метрів.

Одним з найкрасивіших куточків Придністровського Поділля, є ділянкадолини ріки Джурин (ліва притока Дністра) біля села Нирків. Головною прикрасою Нирківського каньйону є мальовничий водоспад, який утворився в місці прориві ріки Джурин через шийку меандру. Потоки води спадають декількома каскадами загальною висотою біля 20-ти метрів. Шум води чути за декілька сотень метрів. Повна висота водоспаду 16 м, ширина — до 20 м, кількість каскадів — 3.

Червоногородський замок — оборонна споруда, у першій половині XIX ст. перебудована на палац. Розташований в урочищі Червоне поблизу с. Нирків на стрімкому пагорбі посеред глибокої котловини р. Джурин, що в цьому місці творить майже замкнуту петлю. Місто Червоний город належало до літописних червенських міст, від назви яких пішла пізніше назва Червона Русь. Червоногородський замок вважається одним з найзагадковіших і найромантичніших замків Тернопільщини. Туристи часто асоціюють його із казковими «Двома вежами» з саги Толкієна «Володар перстня».

Центральне місце в архітектурно-історичному комплексі Теребовлі займає Теребовлянський замок. Міститься він на Замковій горі на місці кількох давніших оборонних споруд, в тому числі ще княжих часів. 2011 року на цьому пагорбі проводилися археологічні розкопки. Було знайдено добре збережене житло слов'ян початку Х століття, що свідчить про те, що заселення міської території відбувалося набагато раніше, ніж перша літописна згадка під 1097 роком. Впродовж останніх десятиліть археологам вдалося встановити літописну локалізацію Теребовлі. Дитинець міста був саме на Замковій горі. Зокрема з тих часів збереглися 2 захисних вали, які кілька разів були зміцнені впродовж своєї столітньої історії. До них прилягали культові споруди Х ст., виявлені нещодавно археологами. Міський торгово-ремісничий посад та пристань розташовувалися нижче по течії Гнізни, там де вона впадає в річку Серет, поблизу сучасних сіл Семенів та Зеленче.